Elektro Bem

Regulamin konkursu Elektro Bem dla wszystkich uczniów klas elektrycznych Organizator: Opiekunowie koła elektrycznego Elektro-Tech

Cele konkursu: Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów potrzeby wprowadzania odnawialnych źródeł energii. Prace konkursowe wykonane zgodnie z zasadami rozwiną umiejętności planowania projektów technicznych wśród uczniów. Dodatkowym celem konkursu jest ukazanie niestandardowych możliwości wykorzystania energii słonecznej.

Organizacja konkursu: Przeprowadzany jest przez nauczyciela przedmiotów zawodowych – pana Marka Zimnowodzkiego. Prace uczniów sprawdzać i oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły. Wyniki zostaną ogłoszone w czasie Dni Patrona.

Zadanie konkursowe: Zadaniem konkursowym jest rozpisanie dokumentacji technicznej określającej innowacyjne zastosowanie panelu fotowoltaicznego wraz z akumulatorem i modułem ładowania. Uczniowie w formie pisemnej mają za zadanie opisać cel pracy sposób montażu (jeśli to możliwe rozrysować schemat). W projekcie musi być wykorzystany niżej opisany osprzęt i jeżeli zajdzie potrzeba rozwinięcie go o drobne modyfikacje.

• Panel fotowoltaiczny polikrystaliczny o mocy 80W 12v-18v i wymiarach 50x110cm istnieje możliwość zmiany napięcia na 6v

• Solarny kontroler napięcia ładowania PWM + 3 wyjścia na 12v zapalniczkowe

• Akumulator Zeus zs-18 (12V, 18Ah)

• Przewody LY 4mm2 Zasady oceniania W konkursie oceniana będzie innowacyjność pomysłu, realną możliwość realizacji projektu.

Ocenie polegać będzie również poprawność techniczna projektu. Prace w formie pisemnej (wydruk komputerowy) należy dostarczyć do nauczycieli przedmiotów zawodowych najpóźniej do 06.03.2020r.