Znak jakości szkoły- Srebrna Tarcza

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce (171 miejsce w Polsce, 20 miejsce w województwie mazowieckim) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”.

Rekrutacja

Dowiedz się więcej o zasadach panujących podczas rekrutacji kandydatów na uczniów do naszej szkoły.

CISCO Academy

Technikum nr.1 im. Gen. Józefa Bema w Ciechanowie uczestniczy od roku 2012 w programie Akademii CISCO. Uczestnicy zajęć mogą szkolić się w kilku dostępnych kursach, całkowicie za darmo.

Wirtualny spacer

W tym miejscu znajduje się "Wirtualny Spacer" po naszej placówce. Dzięki niemu mamy możliwość bliższego przyjrzenia się szkole bez wychodzenia z domu.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik Informatyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie: posługiwania się systemami operacyjnymi, obsługi oprogramowania użytkowego i diagnostycznego, .... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Teleinformatyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę na temat central telefonicznych,sieci teleinformatycznych, sieci komputerowych ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Elektryk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie: pomiarów elektrycznych, wykonywania prac montażowych urządzeń i instalacji elektrycznych, eksploatacji ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Energetyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie: nadzorowania przebiegu procesów wytwarzania energii, prowadzenia gospodarki paliwowej,.... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Logistyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę na temat planowania, organizacji, kierowania i kontroli przemieszczania towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Cyfrowych Procesów Graficznych

W trakcie nauki uczeń zdobywa wiedzę na temat tworzenia kompozycji projektów, projektowania oraz redagowanie publikacji i druków, projektowanie i realizację witryn www.... (kliknij ikonę po więcej)

Rajd "Pamięci Narodowej"

Rajd "Pamięci Narodowej" W  przeddzień święta upamiętniającego powstanie Polskiego Państwa Podziemnego młodzież z "Bema" ruszyła na rowerowy rajd by odwiedzić miejsca przypominające tamte wydarzenia. O 9.00 sprzed szkoły ruszyła grupa 15 uczniów pod opieką p.Jacka Hryniewicza i Marka Sobiecha. Wcześniej jak zawsze, wywiady i wspólna fotka z p. Dyrektor Krystyną Ślubowską. Słoneczna pogoda, ciekawe historie i piękno ziemi ciechanowskiej podziwiane z wysokości roweru wypełniło dzień. Zapaliliśmy znicze przy każdym odwiedzanym pomniku. W czasie rozmów podczas postojów został wysunięty pomysł, by ruszyć na rowerach do Ostrołęki, gdzie patron naszej szkoły wsławił się walcząc w czasie powstania listopadowego. Chętni do wyjazdu proszeni o kontakt z p. Hryniewiczem lub Sobiechem do piątku. Przewidywany koszt wyprawy - 100 zł. Ilość miejsc ograniczona!

Pielgrzymka do Rostkowa

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września uczniowie naszej szkoły, wraz z Panią Dyrektor Krystyną Ślubowską i opiekunem Anną Kuskowską udali się na cmentarz komunalny w Ciechanowie, w celu uczczenia rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Podczas uroczystości odprawiona została msza polowa, a następnie złożyliśmy wieniec, oddając cześć poległym żołnierzom.

Mateusz Fila

Biegi terenowe w Sokołówku - 14.09.2017

14 września drużyna reprezentująca naszą szkołę ( Karolina Maraszek, Przemysław Antkiewicz, Piotr Kowalski, Kornel Korzybski i Mikołaj Żbikowski) wzięła udział w Grze Terenowej „ Tajemnice Parku Podworskiego w Sokołówku”. Podczas tej zabawy uczniowie poznali historię powstania dawnej szkoły rolnictwa oraz jej założycieli: Tomasza Klonowskiego i Franciszka Rajkowskiego.Imprezę zakończyło wspólne grillowanie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

4 września  w Zespole Szkół nr 1 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Przedstawiciele SU w imieniu społeczności uczniowskiej podziękowali panu Eugeniuszowi Mazińskiemu za wieloletnie zaangażowanie w pracę dyrektora, codzienne życie szkoły, sumienną realizację obowiązków służbowych, za uśmiech i życzliwość. Równie ciepło powitaliśmy w naszej szkole panią Krystynę  Ślubowską, która od 1 września pełni funkcję dyrektora szkoły. Całej dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy spokoju, optymizmu i cierpliwości. Wszystkim koleżankom i kolegom – wytrwałości, dużo zapału do nauki, motywacji, a przede wszystkim ambitnego podejścia do obowiązków. Myślmy pozytywnie - pamiętając, że każdy dzień roku szkolnego zbliża nas do następnych wakacji.

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-673-25-29