Znak jakości szkoły- Srebrna Tarcza

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce (171 miejsce w Polsce, 20 miejsce w województwie mazowieckim) sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”.

Rekrutacja

Dowiedz się więcej o zasadach panujących podczas rekrutacji kandydatów na uczniów do naszej szkoły.

CISCO Academy

Technikum nr.1 im. Gen. Józefa Bema w Ciechanowie uczestniczy od roku 2012 w programie Akademii CISCO. Uczestnicy zajęć mogą szkolić się w kilku dostępnych kursach, całkowicie za darmo.

Projekty dofinansowane z UE

W tym miejscu znajdują się informacje na temat projektów dofinansowanych z UE realizowanych w ZS1 w Ciechanowie

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik Informatyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie: posługiwania się systemami operacyjnymi, obsługi oprogramowania użytkowego i diagnostycznego, .... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Teleinformatyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę na temat central telefonicznych,sieci teleinformatycznych, sieci komputerowych ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Elektryk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie: pomiarów elektrycznych, wykonywania prac montażowych urządzeń i instalacji elektrycznych, eksploatacji ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Energetyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie: nadzorowania przebiegu procesów wytwarzania energii, prowadzenia gospodarki paliwowej,.... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Logistyk

W ramach nauki zawodu uczeń zdobywa wiedzę na temat planowania, organizacji, kierowania i kontroli przemieszczania towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w ... (kliknij ikonę po więcej)

Technik Cyfrowych Procesów Graficznych

W trakcie nauki uczeń zdobywa wiedzę na temat tworzenia kompozycji projektów, projektowania oraz redagowanie publikacji i druków, projektowanie i realizację witryn www.... (kliknij ikonę po więcej)

LIGA STARTUJE!

Już w najbliższy czwartek 23.11 o godz 10.30 rozgrywki ligowe zainaugurują dziewczęta z "Krasiniaka" i Ventus Zamek Ciechanów. Będzie to jedyny mecz rozegrany w tym dniu. Pozostałe spotkania rozegrane zostaną 7 grudnia od godz. 10.30 w gościnnej hali MOSiR. Wtedy zostanie uzupełniona kolejka ligowa i zmierzą się dziewczęta z ZS CKR Gołotczyzna z Opią i ZS 2 z ZS 3. Siatkarze z "Bema" zagrają swój pierwszy mecz z ZST. Oprócz nich zagrają męskie drużyny ZS 2 z ZS CKR Gołotczyzna i Opia z ZS 3. Więcej informacji możecie znaleźć na profilu facebook UKS MECHANIK i KS VENTUS ZAMEK Ciechanów. Pełna tabela rozgrywek ligowych w załączniku.

Uczymy się inwestować na giełdzie

13 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły stawiają pierwsze kroki na GPW w ramach Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

SIGG to największy ogólnopolski projekt mający na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdy, inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację im. Lesława A. Pagi oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z Panią dyrektor Krystyną Ślubowską  i opiekunem SU panią Beatą Wiśniewską uczestniczyli w obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele  pw. św. Józefa w Ciechanowie, a  kontynuowane był na Placu Józefa Piłsudskiego. Po wysłuchaniu Apelu Poległych, złożone zostały kwiaty symbolizujące pamięć i szacunek do minionych wydarzeń. Wagę uroczystości podkreślała obecność sztandaru szkoły.

Bemowiacy pomagają!!!

Na przełomie października i listopada SU koordynował dwie akcje charytatywne. Jedną z nich była zbiórka pieniędzy dla Eweliny, dziewczynki chorej na AHUS (atypowy zespół hematyczno-mocznikowy) i odbywała się w dniach od 16 do 20 października. Po brzegi została wypełniona puszka, która ważyła 2260g.

Niedługo później, bo 10 listopada, nasi uczniowie kolejny raz pokazali wielkie serca -  na konto Fundacji „Pomóż i Ty” został dokonany przelew w wysokości 100 zł. Pieniądze te będą wsparciem akcji „Pomóżmy Oli uprawiać sport”.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Opiekunowie SU

JÓZEF PIŁSUDSKI I JEGO CZASY - konkurs

Cele konkursu:

1. Zapoznanie młodzieży z postacią Józefa Piłsudskiego jako jednego z Patronów Roku 2017.
  2. Propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie Józefa Piłsudskiego.
  3. Wzbogacenie wiedzy historycznej wśród młodzieży.
  4. Zainicjowanie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  5. Kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, ich selekcji i przetwarzania.

Regulamin:

1. Adresaci konkursu: wszyscy uczniowie klas maturalnych obowiązkowo oraz chętni uczniowie z pozostałych klas.
  2. Przebieg konkursu:

etap I – w formie pisemnej - test obejmujący ogólną wiedzę o Józefie Piłsudskim i jego czasach

etap II – ustny – biorą udział zwycięzcy etapu I – uczniowie muszą wykazać się pogłębionymi pozalekcyjnymi wiadomościami

1. Terminy: etap I    – 27 listopad 2017

etap II  -     5 grudzień 2017 , w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego

1. Informacja o konkursie:

- bezpośrednia – u nauczycieli organizujących konkurs;

- pośrednia – strona internetowa szkoły, biblioteka szkolna, tablica ogłoszeń (II piętro)

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie
023-673-25-29