Szkolny Konkurs Wiedzy - Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość

Cele konkursu:

- Wpisanie ZS nr 1 w ogólnopolskie obchody Roku Henryka Sienkiewicza.

- Sprawdzenie znajomości biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza.

- Promocja literatury polskiej poprzez działania związane  z osobą i twórczością  Henryka   Sienkiewicza..

- Kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, ich selekcja i przetwarzanie.

Regulamin:

1. Adresaci konkursu: wszyscy uczniowie klas maturalnych obowiązkowo oraz chętni uczniowie z pozostałych klas.
  2. Przebieg konkursu:

etap I –  forma pisemna - test

etap II – forma ustna – biorą udział zwycięzcy etapu I – uczniowie muszą wykazać się pogłębionymi pozalekcyjnymi wiadomościami.

Terminy: etap I    – 11 kwietnia 2016

etap II  -   15 kwietnia 2016

1. Informacja o konkursie:

- bezpośrednia – u nauczycieli organizujących konkurs;

- pośrednia – strona internetowa szkoły, biblioteka szkolna, tablica ogłoszeń (II piętro).

Bibliografia do konkursu:

1. Bujnicki Tadeusz, Rataj Andrzej: Trylogia Sienkiewicza. Leksykon. Kraków 1998
  2. Filler Witold: Quo vadis? Od nobla do Kawalerowicza. Warszawa 2001
  3. Sienkiewicz Henryk: Krzyżacy
  4. Sienkiewicz Henryk: Quo vadis
  5. Sienkiewicz Henryk: Potop
  6. Sienkiewicz Henryk. W: Literatura Polska. Przewodnik encyklopedyczny. Warszawa 1985. T. 2, s. 357-359
  7. Żabski Tadeusz: Sienkiewicz. Wrocław 1998
  8. Materiały wyeksponowane w gablocie przy bibliotece szkolnej

Organizatorzy:                                                                                                                      Sylwia Zadrożna, Grażyna Bogdan